Dvoudenní plavba na Otavě

Informace o trasách

Od Sušice bývá Otava sjízdná celoročně a její obtížnost nepřesahuje stupeň ZW - proudící klidná voda s občasnými peřejkami vhodná i pro začátečníky. Nezapoměňte při plánování na velké množství sjízdných i nesjízdných jezů, které plavbu nejen zpestří, ale také značně zpomalí.

KATOVICE - SUDOMĚŘ - 21 km

Úsek z Katovic do Sudoměře podrobně popsaný v jednodenních výletech si mohou pohodáři nechat na dva dny. S prohlídkou Strakonic, a přespáním v kempu Slaník se nebudou nudit.

SUŠICE - KATOVICE - 28 km

Úsek ze Sušice do Katovic, který je dlouhý 28 km. Začínáme u železničního mostu pod Sušicí na levém břehu u jezu. Hned na začátku si můžete sjet jez s propustí vlevo, nebo můžete nasednout až pod ním. Po 7 km si protáhněte nohy vycházkou na hrad Rabí, určitě stojí za návštěvu. V Rabí je další jez, který si určitě prohlédněte. Tábořit můžete po 13 km na tábořišti ve Velkých Hydčicích a večer ještě vyběhnout naučnou stezkou na hrad Prácheň. Druhý den budete muset přenést několik nebezpečných jezů, ale pokud bude dobrý vodní stav, několik jezů si i sjedete. Plavbu zakončíte odevzdáním lodí v kempu Otavský ráj v Katovicích.

SUŠICE - STRAKONICE - 35 km 

Pokud vám první varianta připadá krátká a chcete opravdu pořádně pádlovat, můžete si troufnout naplánovat plavbu ze Sušice do Strakonic. První den ale musíte dojet 17km až do Horažďovic, i tak vám na druhý den zbývá ještě 18 km s 13 jezy, z nichž aspoň polovinu budete nejspíš přenášet.

SUŠICE - ŠTĚKEŇ - 43,5 km 

Pouze zdatným a zkušenějším vodákům za vyššího vodního stavudoporučujeme zvolit nejdelší variantu Sušice - Štěkeň, která je dlouhá 43,5 km. Zhruba v polovině můžete využít tábořiště ve Střelských Hošticích. Nezapomeňte , že 25 jezů vás velice zpomalí, nejen při přenášení, ale i při prohlížení a sjíždění a případném plavání.

V prvním červencovém týdnu půjčujeme lodě přednostně na plavby dlouhé 3 a více dní.

Aktuální sjízdnost

Objednávky

Objednávku vybavení zadáte na webovém formuláři pod odkazem vlevo na této stránce. Máte možnost zvolit levnější ceny s platbou předem na účet, nebo vyšší ceny s platbou hotově při přebírání lodí. Pokud máte nestandardní požadavky, napište je do poznámky, my podle nich objednávku upravíme, anebo se vám ozveme pro upřesnění.

Po vašem zadání objednávku zpracujeme a pokud je vybavení k dispozici, schválíme a objednané položky vám rezervujeme. Současně s potvrzením mailem rezervace obdržíte výzvu k zaplacení půjčovného do 12 pracovních dnů na náš účet. Pokud datum plavby začíná dříve než za 12 dní, musí být objednávka zaplacena nejpozději 7 dní před začátkem plavby. Pokud není v tomto termínu objednávka zaplacena, ceny se automaticky přepočtou na ceny objednávky s platbou na místě. Případný doplatek za dodatečnou objednávku může být zaplacen v hotovosti při přebírání lodí.

Rezervace je automaticky zrušena nedodržením platebních podmínek. Změnu platby lze dohodnout písemně, telefonicky.

Na žádné naší pobočce není možné platit platební kartou.

Plánování cesty

Pro plánování využijte vodáckou navigaci, kde najdete aktuální informace. Po objednání Vám přijde mailem odkaz na Vaší plavbu po řece spolu s objednávkou lodí – stačí kliknout na odkaz a všechny důležité informace máte k dispozici. Můžete si ji stáhnout ihned do svého mobilního zařízení.

Cena objednávky

Cena objednávky se skládá z ceny za objednané lodě a další vybavení (pádla, vesty a barely jsou zdarma k lodi do daného počtu) a dále z ceny dopravy vybavení.

Poplatek za dopravu a vybavení

Poplatek za dopravu vybavení se řídí ceníkem konkrétní řeky a je paušální za celou objednávku bez ohledu na její velikost. V případě změn a nestandardních míst nebo časů předání vybavení Vám máme právo naúčtovat příplatek za mimořádný svoz ve výši 500 Kč k obvyklé ceně dopravy v místě. Při nedodržení času vrácení vybavení máme právo požadovat za každou započatou půlhodinu čekání poplatek ve výši 500 Kč. Do některých míst vozíme lodě zdarma.

Cena za převoz zavazadel

Ceny za převoz zavazadel "bagáže" osob se řídí ceníkem.

Pojištění proti poškození

Pojištění proti poškození materiálu je v ceně výpůjčky. Vztahuje se na neúmyslné poškození při řádném používání.

Pojištění proti poškození se nevztahuje:

  • na poškození vybavení ohněm (pozor na vesty, špricdeky, lodáky, barely a nafukovací lodě),
  • na prasknutí nafukovacích lodí působením tepla nebo slunce (nafukovací lodě musíte na břehu po každé upustit - hrozí prasknutí),
  • na poškození pádel přenášením lodí (lodě prosím nepřenášejte pomocí pádel - pádla se snadno poškodí).

Slevy

Klient, který je již registrován v našem objednávkovém systému a zadá si sám objednávku na svoje přihlašovací údaje, získá automaticky věrnostní slevu 3% až 13% z ceny objednávky. Objednávkám za více než 3 000 Kč náleží množstevní sleva 3% až 12% z ceny. Mimosezonní sleva je 5% (platí od 1.1. do 31.5. a od 20.8. do 31.12.2024). Školy a dětské organizace dostávají slevu 20%.

Storno podmínky

Při zrušení, nebo změně rezervace je nájemce povinen uhradit storno poplatek:

  • při stornu více než 10 dní před akcí - 0% ceny,
  • při stornu 10 a méně dní před akcí - 100% ceny,
  • při předčasném ukončení, nebo jiné změně v průběhu plavby - 100% ceny,
  • při změně vybavení, nebo délky trasy rezervace, kdy se cena objednávky sníží, je storno poplatek vypočten z rozdílu ceny mezi původní a upravenou objednávkou.

Cenou se rozumí pouze cena za vybavení bez ceny dopravy a převozu bagáže.

Ostatní dotazy

Vaše dotazy pošlete na otava@dronte.cz, nebo nám zavolejte na Otava 603 340 300, Ondřej 606 323 154.

Rádi vám s čímkoliv pomůžeme - jak na vodě, tak i před vyplutím jsme tu pro vás.

Náš web i objednávkový systém pracuje v souladu s GDPR.

Pro podrobné informace si přečtěte obchodní podmínky.

Těšíme se na Vás na vodě!

Team DRONTE

Fotogalerie

Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (1)
Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (2)
Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (3)
Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (4)
Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (5)
Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (6)

AHÓÓÓÓÓJ!

© DRONTE s.r.o., 2000-2024. Všechna práva vyhrazena.

Přejít nahoru