Jednodenní plavba na Otavě

Informace o trasách

RADEŠOV - SUŠICE - 16,5 km

Pro jednodenní plavbu v dubnu a květnu, dokud je dostatek vody, doporučujeme úsek z Radešova do Sušice dlouhý 16,5 km. Obtížnost úseku je WW2 až WW1. Jeho sjetí vyžaduje znalost čtení vody, ovládání lodě, záchrany a sebezáchrany a odpovídající vybavení. Nikdy nesplouvejte bez plovací vesty a doporučujeme i helmy. Nepodceňte vhodné oblečení, voda je velmi studená. Vhodné jsou zavřené a nafukovací lodě, za normálního vodního stavu i otevřené, na nich nedoporučujeme splouvat jezy.

Plavbu zahájíte u mostu u tábořiště v Radešově na pravém břehu. Následuje 6,5 km pěkných peřejí WW kolem kempů Annín až k mostu na Nové Městečko se zbytky jezu. Obvykle se projíždí středním obloukem. Brzy za zatáčkou je opravený jez, který je nutné vždy prohlédnout. Za přiměřeného vodního stavu na zavřených lodích bývá sjízdný v středové části. Při dostatku vody i na nafukovacích lodích. Lehčí peřeje pokračují až k jezu Páteček, který je šikmý a obvykle se sjíždí vlevo. Snadno si ho prohlédnete z lávky, když nad ním přistanete v bezpečné vzdálenosti u pravého břehu na mělčině. Po 14 km plavby krásnou přírodou se dostáváte do města Sušice, kde na vás čekají 2 šikmé jezy, které jdou za příznivého vodního stavu sjet, ale raději doporučujeme přenést po pravém břehu. Nízký stupeň na konci města je sjízdný propustí vlevo. Všechny jezy na tomto úseku jsou za větší vody nebezpečné, mají velké vývary, které nepouští. V každém případě doporučujeme vždy před jezem v bezpečné vzdálenosti zastavit, prohlédnout, pokud nemáte dost zkušeností abyste zhodnotili bezpečnost sjíždění, nebo si nejste jisti, vždy raději přeneste!

KATOVICE - ŠTĚKEŇ - 15,5 km

PODSKALÍ - SUDOMĚŘ - 21 km 

Na plavbu z Podskalí se můžete vydat celoročně, neměl by tu hrozit nedostatek vody ke splouvání. Obtížnost úseku je ZW, tedy klidná tekoucí voda s občasnými snadnými peřejkami. Plavba je vhodná i pro úplné začátečníky. Jedinou nesnází je přenášení několika jezů.

Plavbu začínáme v Katovicích pod jezem na levém břehu na ostrově v kempu Otavský ráj. Klidnou přírodou dojedete na začátek Strakonic, kde můžete pocvičit na cvičné peřeji před kempem Podskalí. Ve městě musíte přenést vysoký a nebezpečný Pětikolský jez, trasa pro přenášení je vlevo. Další jez ve městě Na Křemelce má sportovní propust vlevo, nebo je možné ho vlevo přenést. Před Štěkní je již pouze jez Slaník, šikmý a poměrně nízký, který je možné sjíždět. Jez ve Štěkni je sjízdný propustí uprostřed, je to oblíbené místo na cvičení. V kempu Štěkeň na levém břehu je možné po 15,5 km plavbu ukončit.

V plavbě můžete pokračovat do Sudoměře. Na ní vás čeká šikmý jez Čejetice, který bývá suchý, jez Pangl, který by mohl být sjízdný a jez Jirka, který bude nejspíš nesjízdný. V Sudoměři končíme na levém břehu. K nádraží je to odtud asi 300m.

V prvním červencovém týdnu půjčujeme lodě přednostně na plavby dlouhé 3 a více dní.

Aktuální sjízdnost

Objednávky

Objednávku vybavení zadáte na webovém formuláři pod odkazem vlevo na této stránce. Máte možnost zvolit levnější ceny s platbou předem na účet, nebo vyšší ceny s platbou hotově při přebírání lodí. Pokud máte nestandardní požadavky, napište je do poznámky, my podle nich objednávku upravíme, anebo se vám ozveme pro upřesnění.

Po vašem zadání objednávku zpracujeme a pokud je vybavení k dispozici, schválíme a objednané položky vám rezervujeme. Současně s potvrzením mailem rezervace obdržíte výzvu k zaplacení půjčovného do 12 pracovních dnů na náš účet. Pokud datum plavby začíná dříve než za 12 dní, musí být objednávka zaplacena nejpozději 7 dní před začátkem plavby. Pokud není v tomto termínu objednávka zaplacena, ceny se automaticky přepočtou na ceny objednávky s platbou na místě. Případný doplatek za dodatečnou objednávku může být zaplacen v hotovosti při přebírání lodí.

Rezervace je automaticky zrušena nedodržením platebních podmínek. Změnu platby lze dohodnout písemně, telefonicky.

Na žádné naší pobočce není možné platit platební kartou.

Plánování cesty

Pro plánování využijte vodáckou navigaci, kde najdete aktuální informace. Po objednání Vám přijde mailem odkaz na Vaší plavbu po řece spolu s objednávkou lodí – stačí kliknout na odkaz a všechny důležité informace máte k dispozici. Můžete si ji stáhnout ihned do svého mobilního zařízení.

Cena objednávky

Cena objednávky se skládá z ceny za objednané lodě a další vybavení (pádla, vesty a barely jsou zdarma k lodi do daného počtu) a dále z ceny dopravy vybavení.

Poplatek za dopravu a vybavení

 Poplatek za dopravu vybavení se řídí ceníkem konkrétní řeky a je paušální za celou objednávku bez ohledu na její velikost. V případě změn a nestandardních míst nebo časů předání vybavení Vám máme právo naúčtovat příplatek za mimořádný svoz ve výši 500 Kč k obvyklé ceně dopravy v místě. Při nedodržení času vrácení vybavení máme právo požadovat za každou započatou půlhodinu čekání poplatek ve výši 500 Kč. Do některých míst vozíme lodě zdarma.

Cena za převoz zavazadel

Ceny za převoz zavazadel "bagáže" osob se řídí ceníkem.

Pojištění proti poškození

Pojištění proti poškození materiálu je v ceně výpůjčky. Vztahuje se na neúmyslné poškození při řádném používání.

Pojištění proti poškození se nevztahuje:

  • na poškození vybavení ohněm (pozor na vesty, špricdeky, lodáky, barely a nafukovací lodě),
  • na prasknutí nafukovacích lodí působením tepla nebo slunce (nafukovací lodě musíte na břehu po každé upustit - hrozí prasknutí),
  • na poškození pádel přenášením lodí (lodě prosím nepřenášejte pomocí pádel - pádla se snadno poškodí).

Slevy

Klient, který je již registrován v našem objednávkovém systému a zadá si sám objednávku na svoje přihlašovací údaje, získá automaticky věrnostní slevu 3% až 13% z ceny objednávky. Objednávkám za více než 3 000 Kč náleží množstevní sleva 3% až 12% z ceny. Mimosezonní sleva je 5% (platí od 1.1. do 31.5. a od 20.8. do 31.12.2024). Školy a dětské organizace dostávají slevu 20%.

Storno podmínky

Při zrušení, nebo změně rezervace je nájemce povinen uhradit storno poplatek:

  • při stornu více než 10 dní před akcí - 0% ceny,
  • při stornu 10 a méně dní před akcí - 100% ceny,
  • při předčasném ukončení, nebo jiné změně v průběhu plavby - 100% ceny,
  • při změně vybavení, nebo délky trasy rezervace, kdy se cena objednávky sníží, je storno poplatek vypočten z rozdílu ceny mezi původní a upravenou objednávkou.

Cenou se rozumí pouze cena za vybavení bez ceny dopravy a převozu bagáže.

Ostatní dotazy

Vaše dotazy pošlete na otava@dronte.cz, nebo nám zavolejte na Otava 603 340 300, Ondřej 606 323 154.

Rádi vám s čímkoliv pomůžeme - jak na vodě, tak i před vyplutím jsme tu pro vás.

Náš web i objednávkový systém pracuje v souladu s GDPR.

Pro podrobné informace si přečtěte obchodní podmínky.

Těšíme se na Vás na vodě!

Team DRONTE

Fotogalerie

Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (1)
Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (2)
Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (3)
Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (4)
Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (5)
Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (6)

AHÓÓÓÓÓJ!

© DRONTE s.r.o., 2000-2024. Všechna práva vyhrazena.

Přejít nahoru