Informace o půjčovně Otava

Základní informace

Na řece Otavě půjčujeme rafty, kanoe, kajaky i ostatní vodácké vybavení. Otava je obvykle sjízdná celoročně v úseku Sušice - Písek a je vhodná i pro začátečníky. Je to řeka s čistou vodou lákající ke koupání, najdeme zde několik velmi oblíbených jezů s propustmi na cvičení, také nabízí velké množství tábořišť.

V prvním červencovém týdnu půjčujeme lodě přednostně na plavby dlouhé 3 a více dní s platbou předem.

Otava je krásná Šumavská řeka. Vzniká u Čeňkovy pily soutokem řek Vydry a Křemelné.

Plavba na prvních 5 km do Rejštejna je omezena vyhláškou NP Šumava. Řeka má v tomto úseku velký spád, množství balvanů, a velmi studenou vodu, je sjízdná pouze na jaře a po deštích a pouze pro zavřené, nebo nafukovací lodě. Obtížnost tohoto úseku je WW 2-3. Podcenění vlastních schopností, vodního stavu a vybavení může být životu nebezpečné.

Dalších 14 km do Sušice bývá sjízdných také pouze zjara. Je zde několik jezů, které odvádí všechnu vodu z řečiště. Pod Sušicí je již řeka sjízdná zpravidla celoročně. Má stále krásně čistou hnědou šumavskou vodu, štěrkové koryto množství jezů, převážně s propustmi, za příznivého vodního stavu sjízdných. Několik jezů patří mezi velmi nebezpečné a je nutné je přenést. Doporučený sjízdný úsek ze Sušice do Písku je dlouhý 67 km. Množství tábořišť a vodáckých občerstvoven je na Otavě jako tradiční vodácké řece dostatečné. Doprava podél řeky je možná vlakem.

Vodácká navigace

Objednávky

Objednávku vybavení zadáte na webovém formuláři na této stránce. Máte možnost zvolit levnější ceny s platbou předem na účet, nebo vyšší ceny s platbou hotově při přebírání lodí. Pokud máte nestandardní požadavky, napište je do poznámky, my podle nich objednávku upravíme, anebo se vám ozveme pro upřesnění.


Po vašem zadání objednávku zpracujeme a pokud je vybavení k dispozici, schválíme a objednané položky vám rezervujeme. Současně s potvrzením mailem rezervace obdržíte výzvu k zaplacení půjčovného do 12 pracovních dnů na náš účet. Pokud datum plavby začíná dříve než za 12 dní, musí být objednávka zaplacena nejpozději 7 dní před začátkem plavby. Pokud není v tomto termínu objednávka zaplacena, ceny se automaticky přepočtou na ceny objednávky s platbou na místě. Případný doplatek za dodatečnou objednávku může být zaplacen v hotovosti při přebírání lodí.


Rezervace je automaticky zrušena nedodržením platebních podmínek. Změnu platby lze dohodnout písemně, telefonicky.

Na žádné naší pobočce není možné platit platební kartou.

Plánování cesty

Pro plánování využijte vodáckou navigaci, kde najdete aktuální informace. Po objednání Vám přijde mailem odkaz na Vaší plavbu po řece spolu s objednávkou lodí – stačí kliknout na odkaz a všechny důležité informace máte k dispozici. Můžete si ji stáhnout ihned do svého mobilního zařízení.

Cena objednávky

Cena objednávky se skládá z ceny za objednané lodě a další vybavení (pádla, vesty a barely jsou zdarma k lodi do daného počtu) a dále z ceny dopravy vybavení.

Poplatek za dopravu a vybavení

Poplatek za dopravu vybavení se řídí ceníkem konkrétní řeky a je paušální za celou objednávku bez ohledu na její velikost. V případě změn a nestandardních míst nebo časů předání vybavení Vám máme právo naúčtovat příplatek za mimořádný svoz ve výši 500 Kč k obvyklé ceně dopravy v místě. Při nedodržení času vrácení vybavení máme právo požadovat za každou započatou půlhodinu čekání poplatek ve výši 500 Kč. Do některých míst vozíme lodě zdarma.

Cena za převoz zavazadel

Ceny za převoz zavazadel "bagáže" osob se řídí ceníkem.

Pojištění proti poškození

Pojištění proti poškození materiálu je v ceně výpůjčky. Vztahuje se na neúmyslné poškození při řádném používání.


Pojištění proti poškození se nevztahuje:

  • na poškození vybavení ohněm (pozor na vesty, špricdeky, lodáky, barely a nafukovací lodě),
  • na prasknutí nafukovacích lodí působením tepla nebo slunce (nafukovací lodě musíte na břehu po každé upustit - hrozí prasknutí),
  • na poškození pádel přenášením lodí (lodě prosím nepřenášejte pomocí pádel - pádla se snadno poškodí).

Slevy

Klient, který je již registrován v našem objednávkovém systému a zadá si sám objednávku na svoje přihlašovací údaje, získá automaticky věrnostní slevu 3% až 13% z ceny objednávky. Objednávkám za více než 3 000 Kč náleží množstevní sleva 3% až 12% z ceny. Mimosezonní sleva je 5% (platí od 1.1. do 31.5. a od 20.8. do 31.12.2024). Školy a dětské organizace dostávají slevu 20%.

Storno podmínky

Při zrušení, nebo změně rezervace je nájemce povinen uhradit storno poplatek:

  • při stornu více než 10 dní před akcí - 0% ceny,
  • při stornu 10 a méně dní před akcí - 100% ceny,
  • při předčasném ukončení, nebo jiné změně v průběhu plavby - 100% ceny,
  • při změně vybavení, nebo délky trasy rezervace, kdy se cena objednávky sníží, je storno poplatek vypočten z rozdílu ceny mezi původní a upravenou objednávkou.


Cenou se rozumí pouze cena za vybavení bez ceny dopravy a převozu bagáže.

Ostatní dotazy

Vaše dotazy pošlete na otava@dronte.cz, nebo nám zavolejte na Otava 603 340 300, Ondřej 606 323 154.


Rádi vám s čímkoliv pomůžeme - jak na vodě, tak i před vyplutím jsme tu pro vás.


Náš web i objednávkový systém pracuje v souladu s GDPR.


Pro podrobné informace si přečtěte obchodní podmínky.


Těšíme se na Vás na vodě!

Team DRONTE

Fotogalerie

Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (1)
Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (2)
Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (3)
Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (4)
Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (5)
Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (6)

AHÓÓÓÓÓJ!

© DRONTE s.r.o., 2000-2024. Všechna práva vyhrazena.

Přejít nahoru