Vybavení půjčovny

Na řece Otavě půjčujeme rafty, kanoe, kajaky a další vodácké vybavení, se kterým se můžete seznámit níže. Otava je obvykle sjízdná celoročně v úseku Sušice - Písek a je vhodná i pro začátečníky. Je to řeka s čistou vodou lákající ke koupání, najdeme zde několik velmi oblíbených jezů s propustmi na cvičení, také nabízí velké množství tábořišť.

V prvním červencovém týdnu půjčujeme lodě přednostně na plavby dlouhé 3 a více dní s platbou předem.

Kanoe

Půjčujeme několik druhů pevných plastových dvou a trojmístných kanoí. Každý typ má trochu jiné jízdní vlastnosti - rychlost, stabilitu, nosnost, obratnost. Abyste zvolili tu správnou loď právě pro vás na konkrétní řeku měli byste znát složení vaší posádky a skupiny, vaše vodácké umění a cíl cesty.

Kajaky

Plastových kajaků jsou stovky druhů. V naší půjčovně máme kajaky firem Noah kayaks, Pyranha, Jackson a Zet a to kajaky cestovní, mořské, playboaty, creekovky a rodeovky. Pro volbu nejvhodnějšího kajaku byste měli zvážit charakter řek, na které jedete, vaši velikost a váhu, vodácké zkušenosti, technickou zdatnost, sílu, složení skupiny, se kterou se na vodu vydáváte a jejich plavidla, jak budete cestovat a co chcete na vodě zažít.

Nafukovací plavidla

Volba nafukovacího plavidla má své výhody a nevýhody. Vlastnosti jednotlivých typů kanoí i raftů jsou velice rozdílné. Obecně jsou nafukovací lodě oproti plastovým pomalejší - více se nadřete, snadněji se mohou poškodit - protrhnout, prasknout na slunci, ale pokud jsou nafouknuté, nepotopí se ani po zvržení, čímž dodávají mnohým vodákům pocit bezpečí. Děti mají i na vodě velký výběh a při spánku se neotlačí. Dva zdatní a zkušení vodáci mohou dopřát krásný a bezpečný zážitek více nováčkům, nebo hendikepovaným. Zkušená posádka sjede na raftu i vodnatou těžkou řeku. V půjčovně máme několik druhů nafukovacích kanoí a raftů pro 2-12 osob.

Pádla

V dnešní době půjčují půjčovny již výhradně plastová pádla s duralovou žerdí. Kanoistické a kajakářské pádlo rozezná asi každý, ale jakou délku pádla zvolit? Co to znamená levé a pravé pádlo? To se dozvíte kliknutím na tlačítko níže.

Vesty

Všechny vesty, které půjčujeme jsou plněny nenasákavou pěnou a splňují normu EN 393 jako podpůrný plovací prostředek. Ale jakou vestu si vypůjčit na kajak, raft, kanoi? Kdy je nutné mít na vodě vestu? Jak velkou vestu pro dítě, nebo psa?

Oblečení

Neoprenové rukavice, kalhoty, boty, vodácké bundy, helmy. To vše je vybavení, které v parném létě na klidné řece ani nemusíte znát, ale v chladných jarních a podzimních dnech, za vytrvalých dešťů, nebo na zahraničních ledovcových řekách, byste bez jeho použití ohrozili své zdraví, možná i život a tím i bezpečnost celé skupiny. Do chladné vody a počasí neváhejte a pořádné vodácké vybavení si vypůjčte, nebudete litovat.

Ostatní

Barely, loďáky, házečky, nafukovací vaky do kajaků, pumpy, špricdeky. Zdánlivé maličkosti, na které můžete snadno zapomenout, ale bez nichž můžete mít zkažený celý výlet. Mokrý spacák nezahřeje, chleba je rozpustný ve vodě, kajak se potopí, rozláme, uplave, kamarádovi ve válci bez lana nepomůžete, když raft neupustíte na slunci, praskne, měkký raft zase nejede, jen se vlní na hladině.

Fotogalerie

Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (1)
Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (2)
Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (3)
Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (4)
Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (5)
Ilustrativní obrázek z plavby po řece Otava (6)

AHÓÓÓÓÓJ!

© DRONTE s.r.o., 2000-2024. Všechna práva vyhrazena.

Přejít nahoru